Your image

 Máte doma také velice akční dítě a už vás nebaví neustále vymýšlet vhodné aktivity, kde se pořádně vyběhá a večer zalehne do postele, jako malé nemluvně? Mám pro vás tip, při kterém se vaše ratolest řádně vyřádí. 

Většina žen má takové své každodenní rituály a opakují stále ty samé věci. Znáte tu rutinu?

Rozhodla jsem se, že budu zkoušet neustále nové věci a obohatím tím svého syna i o nové sportovní zážitky.

Hledala jsem tedy na internetu nějaké parádní aktivní vozítko pro mého dvouletého syna, ale pro tento věk jsou k dispozici převážně pouze klasická odrážedla. Nakonec mě napadlo mu pořídit koloběžku, ale okolí mi to vymlouvalo, že je na ní moc malý.

Koloběžka i pro dvouleté dítě

Není. Našla jsem úplně super vozítko, které má vepředu dvě kolečka místo jednoho, takže to na něm zvládne i můj syn a ještě ke všemu se na něj dá přidělat sedátko a má to jako klasické odrážedlo navíc s úložným prostorem.

1.května ho hned vyzkoušel a byl to parádně strávený den!

Takže o můj pohyb bylo postaráno! Pěkně jsem si za ním naběhala, ale tohle vozítko opravdu stojí za to!

Koloběžka a zdraví

Spousta maminek si myslí, že to není vůbec vhodný sport pro zdraví, ale opak je pravdou. Dokonce je šetrnější než jiné sporty, jelikož šetří záda i klouby a při jízdě se zapojují téměř všechny svaly na těle! Přemýšlím, že jednu pořídím i sobě a budeme jezdit se synem

K čemu je dobrá?

  • zpevňuje střed těla, který je na mém blogu a v eBooku několikrát zmiňovaný – zpevňuje zádové svaly kolem páteře, usnadňuje dýchání a zpevňuje břišní svalstvo
  • při správném odrazu posilujete horní končetiny (pažní svaly)
  • posilujete dolní končetiny, od pánevního dna až po lýtkové svalstvo
  • jízda na koloběžce navíc zlepšuje prokrvení dolních končetin a preventivně působí proti vzniku křečových žil

To znamená, že to není skvělý sport pouze pro malé děti, ale v dnešní době je i velice oblíben u žen!

 

Jízda syna tak zmohla, že i jako „židlička“ pro odpočinek poslouží dobře, nepřevrhne se 

 

Konkrétně tahle koloběžka Buddy Toys BPC  TAMAN  je 2v1 – tedy odrážedlo, které je vhodné i pro mladší děti a pro starší jako klasická koloběžka. Nerada investuji do věcí, které nám poslouží pouze chvíli! Pokud vás tahle zábava zajímá, tak zboží jsem koupila na Prodeti.cz.